İnternet

Facebook, Twitter karşısında yenik düştü!

Facebook bu alanda Twitter'ı geçemedi.


Facebook bu yıl büyük çalışmalara yer verdi ve daha çok büyümek için birçok yeni uygulama başlattı. Dev sosyal ağ borsada yaşadığı büyük kayıptan sonra şimdide Twitter karşısında kaybetti.  Facebook'un Amerika üzerinde yaptığı son büyük reklam çalışmasına rağmen, Twitter bu alanda halen bir adım önde gidiyor.

eMarket tarafından yayınlanan rapora göre, bu yıl içerisinde Facebook, 72.7 milyon dolar kazanırken, Twitter ise 129.7 milyon dolara ulaşmış. Facebook, gelirlerini 2012 yılı içerisinde 84.1 milyon ve 75.1 milyon dolar gibi rakamlara yükselten diğer firmalar Milennial Media ve Apple'nda gerisinde kaldı.

1347172285_facebook-twitter2.jpg

Raporda ilginç cümlelere yer verildi bunlardan bazıları şöyle: "Twitter, Facebook ve diğer birçok dijital reklam yayıncısı tarafından giderek büyüyen mobil endüstrisi, Amerika'nın genelinde hiçbir şekilde yavaşlamayacak ve giderek daha da geniş kitlelere hitap edecek." Ayrıca eMarket, bu yıl bitmeden Amerika üzerindeki toplam dijital gelirlerinin 2.61 milyar doları bulacağını düşünüyor.

Ayrıca raporda, Twitter'ın mobil kullanıcılar tarafından büyük rağbet gördüğü, Facebook'un ise halen fazlasıyla masaüstü bilgisayar kullanıcısına hitap ettiği belirtilmiş. eMarket'e göre Facebook reklam gelirleri 2014 yılına gelindiğinde 629 milyon dolar olacakken, Twitter 444.1 milyon dolarda kalacak ve iki yıl içerisinde piyasanın reklam gelir lideri olan Google'ın hemen ardından ikincilik koltuğuna oturacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.