İnternet

Google'dan Uzay Yolu için süper Doodle!

Google bu eğlenceli Doodle ile ayrıca bir ilk gerçekleştirdi.


Google, Uzay Yolu için anasayfasında müthiş bir Doodle hazırladı. Google genelde Doodle'larını yeni güne başlarken yayınlıyordu. Bu Doodle ile bir ilkede imza atmış oldu.

Google, bu Doodle ile Uzay Yolu Orijinal Seri'nin birinci bölümünün yayınlanmasının 46. Yıldönümünü kutladı. Hazırlanan Doodle hareketli animasyon şeklinde ve oldukça ilgi çekici olmuş.

1347042772_star-trek-the-original-series.jpg

Bu Doodle'ları diğer Doodle'lardan ayıran özellik ise yayınlanma saati oldu.Google genellikle Türkiye saati ile gece yarısı 00:00'da yeni güne başlarken Doodle'larını yayınlıyordu.

Uzay Yolu: Orijinal Seri nedir?

Uzay Yolu, Gene Roddenberry tarafından yaratılmış, 18 Eylül 1966'dan 3 haziran 1969'a kadar yayınlanmıştır. 80 bölüm hazırlanmış bunlardan 79 gösterilmiştir. Üç sezon kadar kısa süren bir yayın hayatından sonra sendikasyon'a geçmiş ve orada kendine geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Programın başarısı kendisinden sonra beş seriye ve on televizyon filmine olanak vermiştir. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından en çok yan ürünü olan program olarak listelenmektedir. Program resmi olarak sadece Uzay Yolu olarak isimlendirilmiş olsa da kendisinden sonra gelen diğer ürünlerle karıştırılmaması için Uzay Yolu: Original Seri (bazen kısace TOS ya da ST:TOS) olarak adlandırılmıştır.

1347042854_startrek.jpg

23. yüzyılda geçen Uzay Yolu Kaptan James T. Kirk ve 2. kaptan Mr. Spock tarafından kumanda edilen yıldız gemisi Atılgan ve mürettabatının maceralarını anlatır. İki ilk bölüm[1] (The Cage ve Where No Man Has Gone Before) hariç - her bölümün başında Kaptan Kirk'ün sözleri geminin amacını anlatır.

Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before.

Uzay, son sınır. Bunlar yıldız gemisi Atılgan'ın seyahatleridir. Beş yıllık görevi: yeni tuhaf dünyaları keşfetmek, yeni hayat ve yeni uygarlıklar aramak, daha önce hiçbir insanın gitmediği yerlere cesurca gitmektir.

Uzay Yolu 1966'da NBC'de gösterime girdiği zaman başarılı değildi. Reytingler düşük reklam gelirleri ise yetersizdi. İkinci sezonda iptal tehlikesi baş gösterdi fakat sadık hayranlarının mektup kampanyası sayesinde bir üçüncü sezona hak kazandı. Buna rağmen NBC Uzay Yolu'nu kimsenin seyretmediği bir gün ve saat olan Cuma 22:00'e koydu ve en sonunda dizi üçüncü sezonu sonunda yayından kaldırıldı.

Yorumlar
Misafir
Daha guzelı olabılırdı cok sacma dıger yoruma katılıyorum
Cevapla
Misafir
Yaptıkları sey sacma bence google yakısmadı daha guzel olabılırdı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.