İnternet

Facebook Zaman Tüneli çalıntı mı?

Facebook'un kullanmaya mecbur bıraktığı Zaman Tüneli için iddialar çok ilginç.


Birçok kullanıcının istemediği ancak kullanmaya mecbur bırakıldığı dev sosyal ağ Facebook'un eklediği son özelliklerden birisi de Zaman Tüneli hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı. Timeline yani Zaman Tüneli, Çinli bir şirketin iddiasına göre kendisine ait.

Cubic Network, 4 yıl önce kurulan Pinterest benzeri bir sosyal ağ sitesi. İddialara göre şirket, 9 Şubat 2008 tarihinde Zaman Tüneli özelliğini video ve fotoğrafları kronolojik olarak kullanıcılarına göstermek için geliştirmişti.

1345617252_zaman-tuneli-iptal-etme.jpg

Xiong Wanli, Harvard mezunu ve şirketin kurucusu. Wanli, Stanford Üniversitesi'nde Zaman Tüneli'yle ilgili konuşma yaptığını ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in de bu konuşmada dinleyici olduğunu söyledi. İddiaya göre Cubic Network'ün 2008 yılında geliştirdiği Zaman Tüneli'ni Facebook 2011'de kullanmaya başladı.

Bunun dışında Facebook'un bir ihlali daha olduğunu söyleyen Wanli, Facebook'un F8 yazılım geliştiricileri konferansında kullanılan logonun kendilerine ait olduğunu da iddia etti. Wanli'ye göre Cubic Network, ARGE merkezi için F8 adını kullanıyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.