İnternet

Facebook kamerası sizi mekanlarda tespit edecek!

Bu kamera ile gittiğiniz mekanlarda tespit edileceksiniz.


Facebook, bir süre önce 40 milyar fotoğraflık veri tabanı bulunan Face.com'u satın almıştı. Şimdide dev sosyal ağ için, sokaktaki insanları profil fotoğraflarından tanıyacak bir kamera üretildi.

Kullanıcıları Facebook sayfalarındaki fotoğrafları sayesinde tanıyacak ve girdikleri mağaza veya restoranda özel indirimden yararlanmalarını sağlayacak kameranın adı da "Facedeals".Facedeals'e uzmanların şüpheyle yaklaşıyorlar. Bu uygulama sisteme dahil olmayı kabul eden Facebook kullanıcıları için girdikleri mekanlarda özel teklifler sunacak. Kamera, ABD'nin Tennessee eyaletindeki Nashville kentinde bulunan Redpepper reklam ajansı tarafından geliştirildi. Cihaz kısa bir süre önce de test edilmeye başlandı.Redpepper reklam ajansı, bu kamera ile müşterilerinden Facebook'a üye olan kullanıcılarının, mekanlarda daha ucuza hizmet almalarını sağlamayı planlıyor. Redpepper, şu ana kadar Facebook için geliştirdikleri kameranın altı işletmede kullanılmaya başlandığını söyledi. Bu mekanlar arasında bir striptiz kulubü ve bir fotoğraf stüdyosu bulunduğu belirtildi.

1345020705_facdls9807ag232-thumb-550xauto-98121.jpg
Bu kameraya Facebook ortak değil ve şirket bu uygulama ile müşteriler ve işletmeciler arasındaki iş ilişkisini güçlendirmeyi hedefliyor.Facebook, kısa bir süre önce İsrail'in 40 milyar profil fotoğrafına sahip olan Face.com şirketini satın almıştı. Bu fotoğrafların ne amaçla kullanılacağı hakkında Facebook açıklama yapmamıştı ama güvenlik uzmanları bu konuya endişeyle baktıklarını dile getirmişti.Dev sosyal ağ 955 milyon kullanıcısına ait milyarlarca fotoğrafa sahip. Bu kamera uygulaması Facedeals ile Facebook kullanıcılarını gittikleri mekanlarda görüntülenebilecek. Facedeals'a üye olmak isteyen kullanıcıların uygulamayı Facebook sayfalarından aktif hale getirmeleri gerekiyor. Facedeals kamera, kullanıcılar sayfalarına fotoğraf yükledikçe onların tüm görünümlerini kaydedecek ve gerçek hayattaki onları bulundukları yerde tespit edecek.

Yorumlar
Misafir
istihbarat amaçlı sanki...
Cevapla
cemocan
ben tüm face hesaplarımı sildim,, çok ta gerekli bişi diğildi bence.. bu herifler mahremeyet diye bişi bırakmadılar.. bunların işlerinin masumiyetinden şüphem var. beni asıl düşündüren olay şu. facebook gercekten mark zkunberger mi her neyse artık.. gercekten o nun projesimi.. yoksa o sadece gerçek arka plandakileleri ve bu projenin amaçlarını gizlemek için ön plana çıkarılan bir isim mi?
Cevapla
Misafir
bir bu eksikti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.