İnternet

Facebook'a online dosya upload özelliği geldi!

Facebook, gruplar için dosya paylaşım imkanını duyurdu.


Son zamanlarda online dosya paylaşımı konusunda çok gelişmeler yaşandı ve bu konuda çok haberler yapıldı. Her seferinde en son önemli gelişme olduğu söylendi ama bu son gelişme gerçekten önemli ve sanalda bulunan kullanıcıların büyük bir bölümünü ilgilendiriyor.

1336727425_facebook-grouplar-1.jpg

Bu konuda en son gelen haber dün Samsung'un mSpot satın alması ile ilgiliydi. Bugün ise daha da önemli bir gelişme oldu ve gündeme Facebook'un yeni dosya paylaşım özelliği oturdu.

Daha önce Facebook'un 2010 yılında dosya paylaşım servisi drop.io'yu satın alması sosyal ağ devinin bu konuyla ilgili bir şeyler yapacağı konusunda  tahminler yürütülmesine sebep olmuştu aslında. Hatta geçtiğimiz aylarda duyurulan ve sizlere de haberimizde paylaştığımız öğrencilere özel grup uygulaması "Groups for Schools"u da dosya paylaşım imkanı ile birlikte duyuran Facebook'un böyle bir uygulamaya gideceğini gösteriyordu.

Tahminler ve beklentiler gerçek oldu. Sonunda Facebook, gruplar için dosya paylaşım imkanını duyurdu.

Bu uygulama şu an için sadece sınırlı sayıda Facebook grubunda kullanıma açık. Ancak bu dosya paylaşım özelliği sadece birkaç gün içerisinde Facebook gruplarını kullanan 380 milyon kişiye birden sunulmuş olacak. Yüklenebilecek dosyaların limiti 25 MB ile sınırlı ve müzik dosyaları ile .exe uzantılı dosyalara izin verilmeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.