İnternet

Facebook'ta bu 5 şeyi yapmayın!

Facebook'ta bu 5 şeyi yaparsanız başınız belaya girebilir.

Facebook'ta bu 5 şeyi yapmayın!

Facebook internet kullanıcılarının olmazsa olmazlarından. Ama sanal dünyada olsa bazı şeylere çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa sonunuz aşağıda anlatacağım 5 kişinin sonu gibi olabilir. Bu 5 kişi ne mi yapmışlar? Okuyun da görün!


1333822608_facebook-1.jpg

Boşanma davaları son yıllarda büyük oranda arttı. ABD'deki boşanma davalarının sebeplerinin yüzde 20'sinde Facebook'un adı geçiyor. Bütün dünya ile muhatap olduğunuz Facebook gibi bir sosyal ağda söylediklerinize dikkat etmez iseniz, işinizden ve eşinizden olabilir, hatta kendinizi hapiste bulabilirsiniz. Başınız belaya girsin istemiyorsanız eğer, Facebook'ta veya başka bir yerde şu 5 şeyi, yapmayın:

1. Parti resimlerinizi paylaşmak

Kanada'da çalışan Natalie Blanchard iş performansı düştüğü için depresyon tanısı konulmuştu ve sigortadan aylık ücret alıyordu. Chippendales, bir partide arkadaşlarıyla geçirdiği güzel vakitleri Facebook'da paylaşmıştı. Ancak bunu gören sigorta şirketi Blanchard'ı dolandırıcılıkla suçladı ve davayı da kazandı.

2. MySpace'de paylaşım yapmak

Santa Barbara'da 22 yaşındaki bir kadın, bir parti sonrası alkollü araç sürerken yaptığı kazada, yanında bulunan kişinin ölmesi nedeniyle 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu cezaya sebep ise kadının MySpace'de aylar sonra paylaştığı parti fotoğrafları olmuştu.

3. İnternette göbek atmak

New York'un Staten Island ilçesinde yaşayan Dorothy McGurk, bir trafik kazasında felç olmuştu. Felç olduğu için aylık 850 dolarlık destek alıyordu. Ancak McGurk, blog'unda göbek dansı yaptığı fotoğraflarını paylaşınca desteğinden oldu. Kadın, yaptığının fiziksel terapi olduğunu iddia etse de, hakim buna inanmadı.

4. Eşiniz dışında biriyle SMS ile samimi olmak

Telefonunuzdan attığınız mesajlar mobil ağ operatörünüz tarafından bir süre sonra siliniyor olabilir, ama hala SIM kartınız veya telefonunuz içinde de bulunabilir. Bu da mahkeme salonları ve bir boşanma davalarında delil olarak geri dönebilir.

5. Uygunsuz şeyleri Tweet'lemek

ABD Meclis üyesi Anthony Weiner'ın yaptığı gibi bir kıza uygunsuz fotoğraflarınızı Tweet'lerseniz, bu hakkınızda hiç iyi olmaz. 140 karakterde işinizi kaybedebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Bizde de her an tazminat davasiyla karsilasabilirsiniz...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.