İnternet

Facebook'ta bu saatlerdeki paylaşım daha çok tıklanıyor

Facebook ve Twitter'da hangi saatlerde yapılan paylaşım daha çok ilgi görür?

Facebook'ta bu saatlerdeki paylaşım daha çok tıklanıyor

Sosyal paylaşım sitelerine oldukça yoğun ilgi gösteriliyor. Kullanıcılar takipçilerine daha kolay ulaşıp, paylaştıkları düşünce görüş ve resimlerine verecekleri tepkileri merak ediyorlar. Yapılan bir araştırma ile sabah 8′de atılan bir tweet ile öğlen 2′de atılan tweet'in etkisi bulmaya çalışılmış.

1355725442_best-time-to-tweet.png

Url kısaltma servisi bit.ly tarafından yapılan araştırmaya göre; haftanın ilk günlerinde, saat 13:00 ile 15:00 arasında atılan tweet'lerin geri dönüşü diğerlerine göre daha yoğun olmuş. Ayrıca, araştırmaya göre akşam 8′den sonra herhangi bir linki tweet atmak veya Cuma günleri saat 15:00′dan sonra link paylaşmak aynı derecede düşük bir geri dönüş sağlıyor.

1355725471_buddy-media-facebook-fan-engagement.png

Facebook tarafına baktığımız zaman ise genel olarak saat 13:00 ile 16:00 arası paylaşılan linkler dikkat çekse de, Çarşamba günü saat 15:00′te paylaşılan içerikler en çok etkileşime geçen paylaşımlar olarak belirtilmiş. Akşam 8 ile sabah 8 arasında paylaşılan içerikler, Facebook'ta da pek ilgi görmüyor. Onun için viral kampanyaların paylaşımlarının bu saatlerde yapılmaması daha iyi olacaktır.

Yorumlar
yuri
akşam 8 11 arası en yoğun zaman bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.