İnternet

Facebook'ta İletilere Yüz İfadeleri Geliyor!

İletilere yüz ifadeleri geliyor, Facebook renkleniyor

Facebook'ta İletilere Yüz İfadeleri Geliyor!

Günden güne büyüyen ve üye sayısını önemli ölçüde arttıran Facebook, üyelerinin ilgisini daha fazla çekebilmek ve sıkılmalarını engellemek için yenilikler geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bu ay yayınladığı raporla toplam üye sayısının 1.06 milyara ulaştığını bildiren Facebook, şimdi de durum iletilerinde yüz ifadeleri (emoticonlar) kullanılabilmesi için kolları sıvadı. Dünya devi Facebook, bu yeni özelliği ile iletilerdeki görselliği arttırarak kullanıcıların ilgisini ve ileti paylaşımlarını arttırmayı planlıyor.


Facebook şu anda bu yeni özelliğini website ve mobil üzerinden bazı kullanıcılarıyla test ediyor. Şüphesiz ki bu özellik insanları daha fazla paylaşım yapmaları için teşvik edecek. Kullanıcılar sıradan ve düz bir metin güncellemesindense, farklı kategorilerden birçok seçeneği görsel ifadelerle desteklenmiş olarak yayınlayabilecekler. Örneğin hissetme aktivitesini seçtiğinizde, önceden hazırlanmış olan \"mutlu, üzgün, şaşkın\" gibi seçeneklerden birini kolayca seçip durumunuza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, izleme aktivitesini seçtiğinizde How I Met Your Mother\'ı, okuma aktivitesini seçtiğinizde 50 Shades of Grey\'i seçebiliyorsunuz. Alternatif olarak kendi belirlediğiniz içerikleri de bu alanlara girebiliyorsunuz.


Yorumlar
Misafir
Bu çalışma günler yada haftalar alacak bir çalışma deil.haber olacak kadar da çok önemli bir çalışma olduğunu düşünmüyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.