İnternet

Facebook'ta kadın dayanışması

Binlerce Facebook kullanıcısı bu kampanyaya destek veriyor.

Facebook'ta kadın dayanışması

Facebook'ta binlerce kişi cinsel ayrımcılığa karşı biraraya geldi. 

Kampanyanın amacı Facebook üzerinde kadına yönelik şiddeti destekleyen sayfaları kapattırmak. 50 binden fazla kişi kampanyaya twitter üzerinden mesaj atarak destek verirken, 5 bin kişiye yakın kullanıcı da bu tür sayfalarda reklam yayınlayan şirketleri mail yağmuruna tuttu.
1369807354_young-woman-looking-at-fa-010.jpg
Sonuç olarak Facebook kadına yönelik şiddeti savunan, cinsel ayrımcılık yapan yüzlerce sayfayı sildi. İnternet üzerinden imza toplamaya yönelik yapılan çalışmada ise 220 binden fazla kullanıcı elektronik ortamda imza attı. Kampanyaya Amerikan asıllı Women, Action and the Media (WAM) önayak oldu.

Destekçile Facebook'a göndedikleri mailllerde kadına şiddet ve cinsel ayrımcılığa karşı acil önlem alınmasını talep ettiler. Kampanya kullanıcılıarı diğer kullanıcıları da Facebook'a mail göndermeye teşvik ediyor.

Kampanya sözcüsü Laura Bates, bir milyardan fazla kullanıcısı olan bir platformu kontrol etmenin zor olduğunun farkında olduklarını, fakat şimdiye kadar yapılan yüzlerce şikayetin bir sonuç vermediğini de dile getirdi.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.