İnternet

Facebook'ta sahte hesaplardan korunma yolları

Bot'lardan korunmak için alınabilecek basit bazı önlemler var.

Facebook'ta sahte hesaplardan korunma yolları

Facebook yeni atakları ve uygulamaları ile gün geçtikçe daha popüler hale geliyor ve yüz milyonları aşan kullanıcı sayısı daha da fazlalaşıyor.

1335084294_facebook-spy-300x2201300883443.jpg

Bu kadar fazla üyenin arasında üyeleri reklama ve spam'e boğmak için oluşturulan sahte hesaplarda bulunuyor. Bu sıkıcı durumdan kurtulmak için yani sahte hesaplardan ve gereksiz insanlardan daha doğrusu bot'lardan korunmak için alınabilecek basit bazı önlemler bulunuyor.

Aslında Facebook'ta gezinirken ve paylaşım yaparken yaptıklarımıza dikkat etmemiz yetiyor. Bir arkadaşlık isteği aldığınızda eklediğiniz kişilere dikkat edin emin olmadığınız bir kişiyi sırf güzel bir kadın ya da yakışıklı bir erkek diye hemen eklemeyin. İlk önce arkadaş listenizi kontrol edin, kaç ortak arkadaşınız var? Örnek verecek olursak çok seksi bir kadının arkadaş listesinde 1000 kişi varsa ve hepsi erkekse bu hesabın sahte bir hesap olduğundan emin olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.