İnternet

Facebook'ta virüs alarmı!

Facebook kullanıcılarına mail atarak virüs hakkında uyardı.


Facebook internet kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği yerlerden biri. Ancak bu popülerliğini kötüye kullanan sanal korsanlar bu platformdan da kullanıcılara virüs göndermeye devam ediyorlar. Şimdi de Facebook, sisteme giren bir virüsle ilgili olarak açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, virüs nedeniyle kullanıcıların e-mail adresleri ya da telefon numaraları gibi iletişim bilgilerine diğer kullanıcıların erişim sağlayabildiği uyarısında bulunuldu.

1371903406_facebookvirus.jpg

Facebook, kullanıcıların sisteme yüklediği kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerini arkadaşlık önerileri yapmak için kullanıyor. Bu uyarıya göre "Kişisel Bilgi Yükleme" aracı bir virüsten etkileniyor ve kişisel bilgiler ele geçiyor.

Bulaşan virüs Facebook üyesinin kişisel bilgilerini diğer arkadaşlarının ve arkadaşlarının arkadaşlarının da görmesine neden oluyor. Virüsten etkilenen kullanıcılarına mail atan Facebook sorunun giderildiğini bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.