İnternet

Facebook'tan gerçek paralı kumar oyunu! 'Bingo Friendzy'

Sanal para yerini gerçeğe bırakıyor!


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook geçtiğimiz günlerde yepyeni bir oyunla oyun dünyasına farklı bir açıdan giriş yaptı. Yıllardır milyarlarca insanın kullandığı Facebook, ilk çıktığı günden bu yana kullanıcıları bilgisayar kullanmaya alıştırmakla kalmadı, bağımlılığa doğru sürükledi.

Özellikle arkadaşlık konusunda ileri noktalarda bağımlılık sürecini yaşatan Facebook, belirli bir süreden sonra yayınladığı oyunlarla kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde oyun politikasına bir yenisini daha ekledi. Yeni oyunu ile sanal paradan gerçek paraya dönüş yaptı. Oyun üzerinden gerçek paranın döndüğü kumar sayılabilecek yeni oyunu gündeme bomba gibi düştü.

1344416064_bingo-friendzy.jpeg
Çevrimiçi kumar pazarına ilk adımlarını atan Facebook, İngiltere'den Gamesys şirketine gerçek parayla oynanan kumar oynu için izin verdi. Bu gelişme bazı kesimlerin aşırı tepkisine neden oldu. Oyunun mantığında bingo ve jetonların gerçek para ile alınıp oynanması yatıyor.  Bingo Friendzy adındaki oyun, dünya üzerinde sadece İngiltere'de yayına girip 18 yaş üstündeki kullanıcılar için sunulsa da gündemde yarattığı etkiyle çok büyük bir reklam yaptı.

1344416242_bingo-slots-friendzy.jpg
Facebook'un İngiliz firmaya yaktığı yeşil ışık diğer firmaların da düşüncelerinin değişmesine nede olabilir. Yani önümüzdeki süreç içerisinde tüm dünyayı kapsayacak çevrimiçi kumar oyunlarına hazırlıklı olmamız gerekiyor. Facebook'un bu tarz bir projeyi onaylaması kafada çeşitli sorular bırakırken, oyundan gelen ilk raporları sizlerle ilk fırsatta paylaşacağız.

Yorumlar
Misafir
znga pokerle alistirdi mileti bununla devam ediyor turkiyenin acilen engellemesi lazim bi face-bok adi ustunde siteyo
Cevapla
Misafir
Cok hakli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.