İnternet

Facebook'tan harika bir duyuru!

Google +' ın duyurulmasından hemen sonra, Facebook' tan mükkemel birşeylerin duyurusunu yapacağız açıklaması geldi.


Sosyal ağlarda kendine yer edinmek isteyen Google'in, Çevreler   Konular ve Görüntülü sohbet odaları (Hangouts) şeklinde üyelerin paylaşımda ve iletişimde bulunduğu yeni hizmeti Google +'ı duyurmasından hemen sonra Facebook'da kullanıcılarına bir duyuru yapmak için hazırlık yapıyor.

Reuters'in açıkladığına göre Mark Zuckerberg, gazetecilerin Facebook'un Seattle'daki ofisini ziyaretinde gelecek hafta "mükemmel birşeylerin" duyurusunu yapmaya hazırlandıklarını açıkladı.
Söylentiler, Facebook'un özellikle mobil cihaz kullanıcılarının ısrarla istediği iPad odaklı yeni uygulamasını duyurma ihtimalinin çok yüksek olduğu yönünde...  

Söylentileri ortaya çıkaran ise duyurulacak olan yeniliğin Facebook'un 40 kişilik Seattle ekibi tarafından hazırlanıyor olmasından kaynaklanıyor.
Bu ekibin farklılığı ise Facebook'un benzersiz mobil uygulamasını geliştirmiş olması. Bu bakımdan mobil tabanlı bir uygulama olabileceği ihtimalinin yüksek olması.
Zuckerberg'in bir etkinlikte iPad'i mobil bir cihaz olarak görmediğini açıklamasından sonra Apple ile soğukluk yaşamaya başlamışlardı. Aynı zamanda artan kullanıcı taleplerini gören Zuckerberg, iPad için de bir mobil Facebook uygulaması geliştirmek gerektiğini açıklamıştı.
Tek ihtimal bu değil tabii ki. Facebook'un uzun bir süredir Skype entegrasyonu için çalıştığı da ayrıca biliniyordu. Facebook'un gerçek ses ve video sohbeti eksikliğini giderebilmek için girişimlerini daha da hızlandırdığı dedikoduları da son zamanlarda artış göstermeye başladı. Mark'ın ne tür "harika bir şey" tanıtacağını ise gelecek hafta hep birlikte göreceğiz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.