İnternet

Facebook'tan Opera atağı!

Facebook, Opera tarayıcısını bünyesine katabilir.

Facebook'tan Opera atağı!

Facebook harcama çılgınlığına devam ediyor. Yeni bir rapora göre dev sosyal ağ bir Norveç şirketi olan Opera Software'yi satın almayı planlıyor olabilir. Bazı kaynaklara göre Facebook'un Instagram satın alma olayından sonra ki hedefinin Opera adlı internet tarayıcısı olduğu söyleniyor. Aynı kaynakların verdiği bilgilere göre Opera Software şirketini bünyesine katmak isteyen Facebook'un amacı Microsoft Internet Explorer, Google Chrome ve Yahoo Axis tarayıcıların karşısına ciddi bir rakip olarak çıkmak.

1338266322_la-fi-tn-facebook-opera-browser-20120525-001.jpg

Ayrıca Google'ın da Google+ sosyal ağını Chrome içine entegre edeceği söyleniyor. Facebook mobil pazarında daha fazla atağa geçmek istiyor ve kısa süre önce borsaya açılıp yüklü nakit elde eden Facebook'un satın almalara geçmesinin tam zamanı olduğu söyleniyor. Ayrıca Facebook'un satın alacağı Opera'nın 200 milyon kullanıcısı olduğu iddia ediliyor.

Facebook sözcüsü, şirketin satın alma dedikodusu hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi; Opera şirketinin bir sözcüsü de, şirket piyasa söylentilerine yanıt vermiyor dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.