İnternet

Facebook'tan şöhretlere ücretli mesaj!

Facebook kullanıcıları ünlülere veya arkadaşları dışındaki kişilere mesaj gönderme karşılığında ücret ödeyecek.

Facebook'tan şöhretlere ücretli mesaj!

Yeni uygulamaya göre İngiltere'deki Facebook kullanıcıları bundan böyle ünlülerle veya arkadaşları dışındaki kişilere mesaj göndermek için para ödeyecekler. Ödenecek olan ücret kişilerin şöhret seviyesine göre değişecek.

Bu konuda örnek verecek olursak, olimpik yüzücü Tom Daley'e mesaj atmanın karşılığı yaklaşık 15 dolarken, Prens Harry'nin kız arkadaşı Cressida Bonas gibi fazla popüler olmayan kişilere mesaj atmanın ücreti 1 dolar gibi bir fiyat olacak.

1365427562_facebook-mesaj-kapatma.jpg

Bu uygulamanın tüm dünyadaki kullanıcılar için geçerli olup olmadığı belli değil fakat mesaj karşılığı alınacak ücretin takipçilerin sayısı gibi seçeneklere göre belli olacak. Bu uygulama Aralıktan buyana ABD'de deneniyor ve bugüne kadar 36 ülkede kullanıma sunuldu.

Facebook, daha önce Facebook'tan mesajlaşmanın e-posta'ya alternatif olmasını istediğini açıklamıştı ve kurucusu Marck Zuckerberg'e mesaj atmanın bedelini 100 dolar, ABD'li rap müzik şarkıcısı Snoop Dogg'a mesaj atmanın bedelini ise 15 dolar olarak belirtmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.