İnternet

Facebook'u unutun helal Facebook çok yakında!

İslami Facebook SalamWorld çok yakında!


4 ülkeden 7 yatırımcının katkılarıyla İslam dünyası için Facebook benzeri bir sosyal ağ kuruluyor. Bu ay faaliyete geçmesi beklenen Türkiye merkezli site 5 yılda 50 milyon kullanıcı hedefliyor. Helal Facebook olarak nitelendirilen sitenin adı salamworld.com olacak. Türkiye'de konumlandırılacak olan sosyal ağ salamworld'a 5 yılda 50 milyon yatırım yapılacak, 3 yılda dünya çapında 50 milyon türkiye çapında ise 10 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

İslami Facebook, SalamWorld yaklaşık 6 -7 aydır İstanbul Fatih'teki yerinde geliştiriliyordu. İlk zamanlar çıkan haberler espri ya da yalan olarak görülmüştü ancak kimsenin ciddiye almadığı oluşum için düzenlenen oturuma, tüm İslam ülkelerinin temsilcileri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılınca projenin gerçekliği anlaşıldı.

1342630535_salamworlds.jpg

SalamWorld ekibinin projeyi ne zaman internet'ten yayınlayacağı ise bugün açıklandı. SalamWorld'un sosyal medya hesaplarından bugün yapılan açıklamaya gören Ramazan'ın ilk günü yani önümüzdeki Cuma günü SalamWorld beta sürümünü yayına alacak. Önümüzdeki aylarda tamamen açılması beklenen SalamWorld'in mevcut sosyal ağlardan farkını zamanla göreceğiz.

1342629408_1329042538islamifacebook.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.