İnternet

Facebook'un Haziran ayı Türkiye raporu!

Türkler Haziran ayında Facebook'ta neler yapmış?


Socilbakers, sosyal medya üzerindeki araştırmalarıyla biliniyor. Servis ülkemizin Haziran 2012 Facebook raporunu yayınladı. Peki bu rapora göre geçtiğimiz ay Türkler en çok hangi sayfaları ziyaret etti?

Facebook, dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de en çok ziyaretçi trafiğine sahip sosyal ağlardan birisi. Kendi alanında lider olan servis her ne kadar başta Google+ olmak üzere çeşitli alternatifler rakip olsa da sosyal ağ liderliği elden bırakmıyor.

1342426297_sbsmr-june2012-tr.png

Mark Zuckerberg, son zamanlarda sayfalar için Zaman Tüneli'ni mobil platformlara taşıdı. Sosyal ağ geçtiğimiz ay Face.com'u satın almanın yanı sıra"İste" adlı yeni butonu ile farklı bir gelir modeli tasarladı. Kullanıcı odaklı kritik güncellemeler yapan Facebook hakkında ülke bazlı istatiksel veriler ise Socialbakers tarafından yapılıyor.

Servis, yaptığı son araştırmalar neticesinde YouTube'un popüler kanallarını ve mobil Facebook'un son durumunu yayınladı. Kısa bir süre önce de Haziran 2012 Facebook Türkiye raporunu açıkladı. Bu araştırmaya göre marka ve medya kategorilerinde yapılan araştırma neticesinde Haziran ayının gözde isimleri belli oldu.

Araştırmanın firma sıralamasına göre lider Avea ve onun ardından Turkcell takip ediyor. Üçüncü sırada ise Nokia Türkiye bulunuyor ve operatörlerin sosyalliği dikkat çekiyor. Yine Turkcell'in gnctrkcll hizmeti ise biraz geride kalarak 7. Sırada görülüyor.

Yorumlar
Misafir
Hayirlisi sonumuz ne olcak :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.