İnternet

Facebook'un grup özelliği yenilendi - Groups for Schools

Facebook'un yeni grup türleri sadece okullara açılmayı planlanıyor.

Facebook'un grup özelliği yenilendi - Groups for Schools

Facebook ilk çıktığı zamanlar ".edu" uzantılı adresler kullanıyordu. Facebook eskiden kullandığı bu özelliği bir yenilikle birlikte Facebook kullanıcıların karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.

1334298114_facebook-groups-for-schools-379x243.jpg

Gruplar eskisi gibi rağbet görmüyordu bunun nedeni de sayfaların popüler olması. Ancak son zamanlarda grupların tasarımlarının değişmesi dikkat çekti.

Facebook'un yeni grup türleri sadece okullara açılmayı planlanıyor. Artık .edu uzantılı bir e-posta adresi ile bu gruplara girmek mümkün.

Groups for Schools'un dosya alışverişini de destekleyecek olması ile kampüs yaşamı tamamen Facebook üzerine taşınabilecek. Bu kolaylık ile öğrenci ve öğretim görevlileri dosyalarını bu gruplarda paylaşabilecekler. Groups for Schools kullanarak sınıf arkadaşlarınıza ulaşabilir, notları paylaşmak için de kullanabilirsiniz.

1334387952_universite.jpg

Facebook, kampüs yaşamını hissettiren bu özelliği en başta yola çıktığında kullanıyordu. Ancak Facebook herkesin kullanımına açıldıktan sonra bu özelliğini kaybetti. Artık sadece kendi okul ağınızın bulunduğu bir grupta, kampüs ortamını Facebook üzerinden yaşamanız mümkün. Okulunuzu arayarak e-posta adresinizi bırakıp gruba mevcut oluyorsunuz eğer okul grubunuz mevcut değilse olduğu zaman size maille bildiri geliyor.

Facebook'un sosyal ağ olmanın yanı sıra eğitime de Groups for Schools ile destek vereceği görülüyor. Benzer bir projeyi bir süre önce YouTube, YouTube for Schools adlı proje ile devreye sokmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.