İnternet

Instagram kullanıcıları fotoğraflarını siliyor!

Twitter ve Facebook'un gizlilik ayarlarına güvenmeyen kullanıcılar Instagram'dan fotoğraflarını silmeye başladı.


Geçtiğimiz günlerde Facebook, sosyal fotoğraf paylaşım devi Instagram'ı 1 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Bu satın alma olayına olan tepkiler genel olarak olumlu da olsa, bazı raporların sonuçları kullanıcıların, toplu halde Instagram'ı terketmeye başladıkları yönünde.

1334321716_facebookinstagram1049259f.jpg

Instagram'ın özelliklerini geliştirmeye yoğunlaşacaklarını, sadece onu Facebook ile bütünleştirmeye odaklanmayacaklarını Instagram hakkında yaptığı açıklamasında Facebook söylemişti. Ancak, Twitter ve Facebook'un gizlilik ayarlarına güvenmeyen kullanıcılar Instagram da "silme özelliği kalkmadan önce" fotoğraflarını silmek istediklerini söylediler.

Kullanıcıların başka bir korkusu da Facebook'un daha önce satın aldığı Gowalla, Snaptu, Beluga gibi hizmetlerin tümünün kalıcı olarak kapatılmış olması.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada, Instagram'ı bağımsız olarak büyüteceklerini söyledi.

Instagram CEO'su Kevin Systrom ise "Instagram uygulaması, her zaman bildiğiniz ve sevdiğiniz gibi olacak" dedi.

Facebook'un Instagram'ı satın almasının kullanıcıları nasıl etkileyeceğini ve endişelerin doğruluğunu ilerde hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.