İnternet

Facebook'un Instagram planları tepkiye neden oldu!

Instagram'ı kendi bünyesine dahil etmek isteyen Facebook'un hamlesi tepki almaya başladı!


Geçtiğimiz günlerde Facebook'un dünyaca popüler olan sosyal medyanın yeni bakış açısı olan Instagram'ı satın alacağına dair haberimizi sizler için paylaşmıştık:


App Store'da milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Instagram uygulaması geçtiğimiz günlerde Google Play Store'daki yerini Android severler için aldı. Uzun zamandır beklenen Instagram uygulaması Android için geliştiriliyor, yayına sunulması bekleniyordu... Bu gelişmelerin de ardından Instagram bütün dünyadaki ününü kat be kat arttırdı.

1334151010_la-fi-tn-breaking-facebook-buying-instagram-fo-002-455x455.jpg

Türkiye'de de büyük bir büyüme ile kullanıcısı sayısını arttırmaya devam ediyor.Facebook'un yaptığı bu akıllı hamle şimdiden tepki toplamaya başladı bile. Twitter üzerinden duygu analizi yapan firma Crimson Hexagon'un 200.000 tweet üzerinden yaptığı inceleme sonucu internetteki kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bu satış hakkında olumsuz konuşuyor ve buna karşı çıkıyorlar.

Araştırmanın sonuçlarına göre: %35'lik bir kesim bu anlaşmadan hiç memnun değil. %12'lık kısım olumlu görüşü yansıtıyor. Geriye kalan %52'lik kısım ise twitter'da attığı tweetlerle Instagram'ın haberini yayma ve muhabbet düşüncesinde.

Facebook'un kurucusu Mark'ın yaptığı son konuşmada Instagram emin ellerde benzetmesi tarzında, özellikler ve geliştirmeler durmayacak, daha da hızlı ilerleyecek dese de kullanıcılar, Instagram ile Twitter arasındaki bağın kopartılacağını düşünüyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.