İnternet

Facebook'ta ortaya çıkan yeni güvenlik skandalı!

Bu uygulama sizin bilgilerinizi ele geçirebilir!


Dünyanın hemen hemen her yerinden milyonlarca kişinin her gün girip gezdiği, internetin en uğrak yerlerinden birisidir Facebook. İş bu hale gelince, bunlar üzerinden rand elde etmek isteyen binlerce insan da ortaya çıkıyor.

Bu durumlarda milyonlarca kullanıcının olduğu Facebook, zararlı yazılım ve kötü amaçlı yazılım geliştirip bunları Facebook kullanıcıları üzerinde deneyen grubun da artmasına sebep oluyor. Son yıllarda sürekli artan suç oranları bütün bunları destekler oranda genişliyor.

Kullanıcıların en büyük korkusu, bilgilerinin 3. şahıs veya kurum tarafından kullanılıp kullanılmadığı korkusu!

Son zamanlarda artan olaylar hakkında Raganwald'ın yaptığı araştırmada,  ortaya çıkan sonuç hiç de iç açıcı değil. Herhangi bir uygulamaya izin verdiğinizde o uygulamanın izinleri sizin profil bilgilerinize, sanki arkadaşınız gibi ulaşma gücü bulabiliyor.

1334077448_20120409125949.jpg

Kısa bir örnekle konuyu toparlayacak olursak, herhangi bir uygulama ile birlikte sadece kendi bilgilerinizi değil, sizin profilinizde ekli olan, diğer arkadaşlarınızın da bilgilerini tehdit etmiş oluyorsunuz. Arkadaşınızın haberi bile yokken bu tarz bir duruma maruz kalabiliyor. Yukarıdaki uygulamayı inceleyebilirsiniz...

Yorumlar
Misafir
facebook güvensiz!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.