İnternet

Facebook’un otomatik videoları nasıl kapatılır?

Bu yazımızda konu olan ise popüler sosyal ağ platformu olan Facebook’ta istem dışı açılan otomatik videoların kapatılmasıdır.

Facebook’un otomatik videoları nasıl kapatılır?

Haber başlığında da belirttiğimiz gibi, kullanıcıları rahatsız eden Facebook’un otomatik video yürütme işlevini Masaüstü, Android ve iOS ’ta kapatabilmeniz için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz

1407573690_2.png

Masaüstü bilgisayarınızda:

Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki "Ok"a tıklayın. Açılan menüden "Ayarlar"a tıklayın. Açılan ekranda sol sütundaki "Videolar" bağlantısına tıklayın. Son olarak "Videoları Otomatik Oynat" seçeneğini "Kapalı" olarak değiştirdikten sonra otomatik video yürütme işlevini devre dışı bırakmış olursunuz.

1407573730_3.jpg

Android yüklü akıllı cihazlarda:

Açmış olduğunuz Facebook uygulamasıyla hesabınıza giriş yapın. Sağ üstteki "üç çizgili simgeye" dokunduğunuzda açılan listede "Uygulama Ayarları"na dokunun. Açılan ekranda "Videoları otomatik oynat" seçeneğini "Kapalı" diyerek devre dışı bırakabilirsiniz. Dilerseniz de videoları yalnız Wi-Fi üzerinden otomatik yürütülmesine izin verebilirsiniz.

1407573758_4.jpg

iOS yüklü akıllı cihazlarda:

iPhone’unuzda veya iPad’inizde genel ayarlar menüsünü açın ve listeden Facebook’a, ardından Ayarlar’a dokunun. Ayarlar içerisinden otomatik oynatma işlevini ya tamamen kapatın, ya da sadece Wi-Fi üzerinden çalışacak şekilde ayarlayın.

Kaynak : CW Haberci Grup

Yorumlar
sade vatandaş
10 numara bir açıklama olmuş, teşekkür ediyorum. özellikle interneti sınırlı olanların kotasını çalıyor bu şerefsizler. bir de bu uygulama vs ne deniyorsa güncelleme adı altında tekrar kilitleri açıyorlar, sık sık kilitleri kontrol etmek lazım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.