İnternet

Fenerbahçe'nin kazandığı kupa maçı rekor kırdı!

Fenerbahçe'nin kazandığı kupa maçı internette izlenme rekoru kırdı.

Fenerbahçe'nin kazandığı kupa maçı rekor kırdı!

Dün Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda 50. Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe ve Bursaspor arasında oynandı. Final karşılaşması sonucunda kupa sahibini buldu. Karşılaşmayı yayıncı kuruluşları ATV ve aHaber'in ortak yayın ile internet ve mobil cihazlardan canlı olarak sundu. Kuruluşların gerçekleştirdiği canlı maç yayını rekor kırdı.

1337279011_fenerkupaziraatnn.jpg

Fenerbahçe'nin 4-0 kazanarak 29 yıllık kupa özlemine son verdi ve 50. Ziraat Türkiye Kupasını kazandı. İnternet üzerinden karşılaşmayı eş zamanlı olarak 101 bin 237 kişi izledi. İnternet üzerinden yapılan maç yayınları içinde Bu rakam eş zamanlı izleyici sayısında bir rekora imza attı.

100 bini geçen kullanıcı sayısı Fenerbahçe'nin 44. dakikada Baroni'nin ayağından kazandığı 2. gol sırasında gerçekleşti ve bu sırada rekor kırılmış oldu.  Kupa karşılaşması süresince izleme sayısı 100 bin kişi seviyesinde seyretti. İzleyici sayısı 58. dakikada Semih Şentürk'ün attığı 3. gol sonrasında 90 bine geriledi ama maç boyunca bu rakamın altına inmeyerek yüksek izleme sayısını korudu.

İzleyiciler eş zamanlı olarak 90 bin 380 kişi bilgisayar üzerinden, 8 bin 742 kişi iPhone'dan ve 2 bin 115 kişi de iPad'den kupa maçını izledi. İzlenmenin yaklaşık %10 oranı Mobil gerçekleşti.

Yorumlar
Misafir
bunlar sadece resmi görünenler :D hele bide gayri resmi sunucularıda araştıralım fark çok olacaktır. Artık tv başında reklam izleyen kişi sayısı inanılmaz oranda düştü biriside ben.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.