İnternet

Fiber Optikte Dünya Liderleri İstanbul’da!

Fiber Optikte dünya liderleri Turkcell Superonline ile İstanbul’da toplanıyor.

Fiber Optikte Dünya Liderleri İstanbul’da!

Google’ın 1000 Mbps internet hızına sahip dijital şehir yarışmasını kazanan Kansas City Belediyesi’nden Aaron Deacon ve  Avrupa’nın Dijital Ajandası hakkında bilgiler vermek üzere Avrupa Komisyonu’ndan Wolf-Dietrich Grussmann konuşmacılar arasında yer alacak. Konferansta Kansas City’nin yanı sıra Amsterdam da fiber şehirlere örnek olarak ele alınacak.

IT ve telekomünikasyon konferansları konusunda lider Portekiz merkezli Hansecom firmasının düzenlediği FTTH Forum 2012, fiber alanında Avrupa ve Amerika’dan önemli isimleri İstanbul’a getirecek.

Fiber optik teknolojisiyle ilgili EMEA bölgesinin en önemli konferansı FTTH Forum, Lizbon, Barselona ve Budapeşte’nin ardından bu yıl ilk kez 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Mövenpick Hotel’de gerçekleşecek. Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline, konferansı  stratejik ortak olarak destekliyor.

1349955171_ftthforum.gif

FTTH Forum’u düzenleyen Hansecom’un Genel Müdürü Hassan Claussen; Lizbon, Barselona ve Budapeşte’nin ardından fiber için önemli şehirlerden biri olan İstanbul’da düzenleyecekleri konferansla Etisalat, Turkcell Superonline, Huawei gibi sektör liderlerini bir araya getirerek, fiber optik teknolojisi alanındaki örnek iş modellerini ve bu alanda önde giden şehirlerin başarı hikayelerini paylaşacaklarını belirtti. Fiber alanındaki tüm yeniliklerin ve çözümlerin de konferansta yer alacağının altını çizen Claussen,  “Network dizaynı, fiber yayılımı, fiber projelerinin finansal ve ekonomik yönü gibi bir çok konu panel ve konuşmalarda masaya yatırılacak” dedi.

FTTH Forum 2012’nin stratejik ortağı Turkcell Superonline’ın Genel Müdürü Murat Erkan ise, Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlattıklarını ve  fiber internet alanındaki yatırımlara hızla devam ettiklerini belirterek, “2008’den bu yana yaptığımız yatırımlarla 30 bin km fiber altyapımızla, 10 ilde 1 milyon 133 bin haneye fiber internet hizmeti verebilir duruma geldik. Avrupa’nın en önemli pazar araştırması ve danışmanlık firmalarından IDATE’in Avrupa Eve Kadar Fiber İnternet Konseyi (FTTH Council Europe) için hazırladığı raporda Avrupa’nın en hızlı büyüyen “eve kadar fiber” FTTH operatörlerinden biri olduk. Tüm bu çalışmaları yaparken bir yandan da Türkiye’yi 2023 hedefine bir adım daha yaklaştırmak adına fiber alanında dünyadaki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Sektörle ilgili uluslararası önemli kuruluşların organizasyonlarını takip etmeye ve katılım göstermeye özen gösteriyoruz. Bu anlamda Kasım ayında bir ilki daha gerçekleştirerek yine sektörün önemli organizasyonlarından biri olan FTTH Forum 2012’nin İstanbul’da gerçekleşmesi için harekete geçtik ve etkinliğin stratejik partneri olduk. FTTH Forum’un, farklı bakış açılarını, fiber optik teknolojisinin önde gelen kurum ve firmalarının farklı birikim ve tecrübelerini dinleyeceğimiz, sektör adına çok faydalı bir etkinlik olacak.” dedi.

1349955248_turkcellsuperonlinelogomavibeyazbg.jpg

FTTH Forum 2012’de, Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan’ın yanı sıra Kansas City Google projesinin danışmanı Aeron Deacon,  Avrupa’nın Dijital Ajandası hakkında bilgiler vermek üzere Avrupa Komisyonu’ndan Wolf-Dietrich Grussmann,  Amsterdam projesini anlatmak üzere Frans-Anton Vermast, Ventura Team’in başarılı analistleri  Richard Jones and Stefan Stanislawski konuşmacı olarak katılacaklar.

FTTH Forum 2012’ye katılım için, 12 Ekim’e kadar kayıt yaptıranlar 200 Euro, telekom operatörleri ise yüzde 50 indirimden faydalanabilecek. Konferansa kayıt olmak ve ayrıntılı bilgi almak için www.ftthforum.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
veys
adamlarin isimleri bile kim olduklarini soyliyor, pro israilli amerikan yahudileri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.