İnternet

Firefox eklenti indirme rekoru kırdı!

Mozilla, tarayıcıda eklentilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya serdi.

Firefox eklenti indirme rekoru kırdı!

Mozilla Firefox web tarayıcısı genellikle eklentileriyle öne çıkıyor. Kullanıcıların Firefoxu seçmesindeki büyük neden çoğunlukla güçlü eklenti desteği oluyor. Mozilla'nın yayınladığı yeni bilgilere göre tarayıcının eklentilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya serdi.

Perşembe günü Mozilla'nın blogunda verdiği bilgilere göre, Firefox eklentisi indirmeleri, geçtiğimiz hafta 3 milyar sınırını geçti. Mozilla, tarayıcının eklentileriyle ilgili önemli noktaları gösteren sağdaki infografiği yayınladı ve şirketten Erica Jostedt yaptığı açıklamada; "bu kilometre taşına dünya çapındaki yüzlerce milyon Firefox kullanıcısı ve 25.000 Firefox eklenti geliştiricisi sayesinde ulaştık" dedi.

1343768387_cooliris1232914459.jpg

Add-Ons Gallery 2004'de eklentileri internete taşımışlardı. Firefox'un özelliklerini kişiselleştirmeye yarayan eklentileri sunuyorlar. 2009 yılında cep eklentiler telefonlarına da sunulmaya başlanmıştı. Mozilla'nın açıklamasına göre bugün Firefox kullanıcılarının yüzde 85'i en az bir eklenti kullanıyor ve tüm kullanıcılar, ortalama olarak 5 eklenti kullanıyor.

En çok kullanılan eklentiler ise şöyle: Firebug, NoScript, Personas Plus, Adblock Plus ve Video DownloadHelper var. En popüler kategoriler ise gizlilik, güvenlik, arama araçları, yer imleri ve temalar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.