İnternet

Flickr satıldı

Yahoo'nun sahibi olduğu dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım platformlarından biri olan Flickr el değiştirdi.

Popüler fotoğraf paylaşım platformu satıldı

Türkiye'de çok kullanılmasa da özellikle ABD'de popüler olan Flickr'ın sahibi değişti. Yahoo'nun bir alt markası olan platform, küçük bir aile şirketi tarafından yönetilen profesyonel fotoğraf hosting şirketi SmugMug tarafından satın alındı. Satış ile ilgili rakamlar açıklanmazken, SmugMug'ın Flickr çalışanlarını işten çıkarmak ya da kendi bünyesine katmak gibi bir planı olmadığı belirtiliyor. 2002 yılında kurulan SmugMug, fotoğrafçılar için hosting ve paylaşım hizmetleri sunan Flickr'a göre küçük bir platform.

2004 yılında kurulan Flickr, Yahoo tarafından 2005 yılında 35 milyon dolara satın alınmıştı. Özellikle ABD'de çok popüler olan platform yıllar içinde Yahoo'nun kan kaybetmesi ve teknolojinin farklı seçenekler sunmasıyla beraber eski önemini yitirmişti.

Öte yandan bir dönem internet sektörünün en önemli markalarından biri olan Yahoo, dünyanın değişmesi sonucunda zor günler geçiriyordu. Son olarak Verizon tarafından satın alınan marka eski günlerinden çok uzakta bir konumda yer alıyor.

Yorumlar
ali
valla ben yıllardır kullanıyorum. amatör fotoğrafçı olarak fotoğraflarımı saklamak için müthiş bir yer. kimse bedava 1tb hafıza vermez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.