İnternet

Netflix'e zam kapıda!

Popüler dijital video platformu Netflix'in CEO'su Reed Hastings, ücret politikalarını güncelleyebileceklerinin sinyallerini verdi.


Son iki yılda iki defa ücretlerine zam yapan Netflix, yeni bir zamma hazırlanıyor. 

Netflix'in CEO'su Reed Hastings, kullanıcıları yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. 2018'in ilk üç ayında yaklaşık 7.5 milyon yeni abone edinen platformun en yetkili ismi Hastings, Netflix'in artan rekabet ortamındaki liderliğini pekiştirmek için yeni yatırımlar yapmaya mecbur olduğunu ancak bundan sonra kullanıcılarından daha fazla ücret talep edilebileceğini belirtti.  


 
Yatırımcılara seslenen CEO, "Önce kullanıcılarımızın görmek isteyeceği içerikler üreterek bu hakkı kazanmamız lazım" dedi. Hastings sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer bu konuda başarılı olursak, kullanıcılarımızdan daha fazla ücret ödemelerini izleyebiliriz." Hastings'in bu açıklaması, Netflix'in kısa vadede olmasa da bu yıl içinde bir ücret artışı kararı vermeye hazırlandığı şeklinde yorumlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.