İnternet

Galatasaray sanal ortamda Fenerbahçe'yi geçti

Galatasaray internet ortamında bir çok alanda Fenerbahçe'den önde.

Galatasaray sanal ortamda Fenerbahçe'yi geçti

Futbolun devleri Fenerbahçe ve Galatasaray birbirleriyle sahalarda sürdürdükleri rekabeti sosyal ağlar, arama motoru, e-posta adresi ve web tarayıcılarıyla birlikte sanalda da sürdürüyorlar.

Yandex, Galatasaray ve Fenerbahçe için arama motoru geliştirmişti. Yayınlanan veriler Galatasaray'ın bu alanda Fenerbahçe'yi geçtiğini gösteriyor.

1360836134_fnerbahce-galatasaray-yandex-arama-motoru-tablo-640x358.png

Sarı kırmızılı arama motoru tüm Yandex siteleri arasında 35. sıradaki yerini alıyor. Sarı lacivertli arama motoru ise 81. sırada yer alıyor.

Twitter'daki takipçi rakamlarına baktığımız zaman ise yine Galatasaray'ın önde olduğunu görüyoruz. Verilere göre Galatasaray'ın 2 milyon 234 bin civarında Twitter takipçisi ile dünya kulüpleri arasında 3. sırada yer alırken, Fenerbahçe ise yaklaşık 1 milyon 698 bin Twitter takipçisi ile dünya kulüpleri arasında 6. sırada.

1360836165_fenerbahce-yandex-browser-ekran-goruntusu-640x403.png

Dev Sosyal ağ Facebook beğeni sayısında da Galatarasay lider görünüyor. Galatasaray'ın 7 milyon 940 bin civarında beğenisi bulunurken, bu rakamın Fenerbahçe'de yaklaşık 6 milyon 323 bin olduğu görülüyor.

Öte yandan Yandex, daha önce Galatasaray için açmış olduğu özel e-posta servisini Fenerbahçe taraftarları içinde yakın bir zamanda kullanıma açacak. Böylece rekabet için bir alan daha açılmış olacak. Bakalım bu kulvarda hangisi lider olacak.

Yorumlar
Baran
Yalnız haber teknolojiyle ilgili, arama motorları ve sosyal ağlardan bahsediyor. Ayrıca daha geçen gün haberlerde de vardı. Noldu ali Şen in dedigi gibi 25 milyon taraftariniz yok diye üzülüyor musunuz?
Cevapla
Misafir
Çok merak ediyorum acaba bu kötü eleştiri yapan yorumcular tam tersi bir durumda aynı yorumları yapar mıydı? Bu haberde Fenerbahçe lider olarak analtılsa editör yine bu haberi yayınlardı ama eminim ki kötü eleştiri yapan yorumcular aynı şeyleri söylemezdi. Bencillik bu olsa gerek!!!!
Cevapla
Misafir
Arkadaslar siteden bakin tek editor yok:)) 6-7 tane var:)) sadece birini tanidik sanki:))
Cevapla
adam sandıklarımız madam çıktı
Teknoloji haberi okumak için giriyoruz buraya. Bu ne şimdi? Adam olun da, adam gibi işinizi yapın...
Cevapla
hakkı
helal sana cimbom um
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.