İnternet

Gmail Hotmail'i ezdi geçti

Gmail, Hotmail'i geçerek liderliğe oturdu.

Gmail Hotmail'i ezdi geçti

Hotmail'in çekilmesi ile birlikte, e-posta servisi pazarında dengeler değişmiş görünüyor. Açıklanan son verilere göre Google'ın e-posta servisi Gmail, Hotmail'i geride bırakarak Ekim ayında en çok kullanılan e-posta servisi oldu.

Gmail 2004 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet veriyor ve bir süredir Google tarafından en çok kullanılan e-posta servisi olarak lanse ediliyor. Ekim ayına ait yayınlanan istatistiklere göre, Yahoo 281 milyon tekil ziyaretçi ile 3., Hotmail 286.2 milyon ile 2., Gmail ise 287.9 milyon ile bu alanda lider oldu.

1352020792_85243544492.jpg

Gmail ve Yahoo'daki tekil ziyaretçi oranlarına bakıldığı zaman ülke bazında ABD, Japonya, Hindistan, İngiltere ve Fransa gibi ülkeler zirvede yer alıyor. Hotmail'de ise, ABD, İngiltere, Fransa, Brezilya ve Meksika gibi ülkeler zirvedeler.

Microsoft'un Hotmail'i kapatarak Outlook ile yoluna devam etmesinin bu sonuçlarda etkisinin büyük olduğu görülüyor. Gmail kullanıcı sayısı Outlook'a geçişten sonra baya arttı. Analistler Gmail'in uzun süre lider kalacağını düşünüyor.

Yorumlar
ry
google isinibiliyor kim ne derse desin
Cevapla
cenk
buna ezdigecti denemez ezip gecmesi icin 4-5 kat fazla kullanici olmasi gerekir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.