İnternet

Türkiye'nin yeni alan adı geliyor: '.TC'

Çok yakında gelecek olan .TC alan adlarının ayrıntılarına bakın!

Türkiye'nin yeni alan adı geliyor: '.TC'

Ülkemizde uzun zamandır yaşanan alan adı karmaşıklığı, ödeme zorlukları yepyeni bir proje ile uzun vadeli bir şekilde ortadan kalkacak gibi duruyor. .TC uzantılı alan adları çok yakında satışa çıkacak.

İlk .TC uzantılı alan adları için Adams Names adlı şirketin sahibi Alman kökenli INTERSTATE firması Türkiye üzerine yatırım gerçekleştirerek TCNET Internet Şirketi aracılığıyla alan adlarını satışa sunacak.

1351808928_11829482346509278b57ece1.png
.TC adlı alan adları için yapılan çalışmalar ilk meyvelerini 5 Kasım'da vermeye başlayacak, özellikle günümüzde adeta karmaşa haline gelen ödeme sıkıntılarına büyük bir kolaylık sağlayacağı düşünülen alan adları için şimdiden yüzlerce kişi bekleyişte. İlk 9 gün boyunca sadece Marka Tescil Belgesi olan kurum ve kişilere özel kayıt işlemleri tamamlanırken, onu takip eden 19 Kasım gününden itibaren ise girişimcileri bekleyen ön kayıt günleri  başlayacak.

1351809106_tc-alan-adi.jpg
3 Aralık 2012 tarihinden sonra ise, isteyen herkes dilediği adreste .TC uzantısını kullanabileceği bir alan adı satın alabilecek. Özellikle kurumsal bir kimlik taşıyan bu yapılaşma kapsamında, .TC uzantılı alan adlarının kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz bir şekilde verileceği,  Belediyeler ve diğer kamu kuruluşları içinse ortak projelerle yer alacağı belirtildi.

Yorumlar
Bur@k
Bu domain isi iyi mi olur kotu mu. Bunu zaman gostercek. O kadar kisi sıraya girmis onlar hic..
Cevapla
ali
gec bile kaldilar almanya de. amerika usa. isvicre ch. her uljenin var vinin bile cn. gec bile kaldik
Cevapla
Misafir
http://www.salihcakti.com/turks-ve-caicos-adalarina-ait-domaini-turk-domaini-diye-yutturmak/ adresine girip bir okumanızı tavsiye ederim.
Cevapla
Kaynak nedir? Kaynak göstererek verirseniz bu tür haberleri daha güzel olur. Ben iki ay önce bir gazete reklamına bakarak tc uzantımı alan adı alıyordum . Biraz araştırdığımda sıradan bir alan adı olduğu kanaatine vardım. Çünkü Türkiye'nin uluslar arası simgesi 'tr' dir. Tc nin sadece turkiyede bir anlamı var... Bence insanlar com alışkanlığından vazgeçmezler... Bu yüzden fazla talep olacağını düşünmüyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.