İnternet

Google Android için sosyal oyun ağı mı kuruyor?

Sonunda bu da oldu, Google Apple'ın Game Center benzeri bir uygulama için kolları sıvadı!

Google Android için sosyal oyun ağı mı kuruyor?

Dev firma Google projelerine ara vermeden kaldığı yerden devam ediyor. Son zamanlarda hiç elde etmediği başarıyı mobil işletim sistemi Android ile elde eden Google, Apple'ın Game Center benzeri yeni bir sosyal oyun ağı kurmayı planlıyor.

Oyun sektöründe son zamanlarda iki tür tartışma yer alırdı bunlar PC ve konsol savunucularının yaptığı bir tartışma idi. Son zamanlarda hızla gelişen ve büyüyen mobil oyun sektörü ise bu tartışmalara boşa çıkartmaya geliyor diyebiliriz. Google'ın kolları sıvadığı bu proje bir çok oyun severi yakından ilgilendiriyor.

1336741217_google-plus-games.jpg

İnternette Business Insider'ın haberine göre Google yepyeni bir sosyal oyun ağının hazırlıkları için start vermiş durumda. Yeni platform üzerinden Android kullanıcıları arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynayıp birbirlerini takip edebilecekler, gelecek olan platformda ödül olarak da madalya sistemi kullanılacak.

Bu yeni proje hakkında internette yer alan dedikodulardan bir diğeri ise Google'ın sosyal ağı olan Google+ ile entegreli bir şekilde kullanıcılara sunularak Google Plus'ın kullanım oranının arttırılacağı hedefleri söylentiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.