İnternet

Google Asistan'da reklam dönemi!

Geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteğine de kavuşan Google Asistan, reklamların devreye girmesiyle birlikte artık sorduğunuz bir soruya yanıt verirken araya reklam da alacak.

Google Asistan'da reklam dönemi!

Google'ın dijital sesli asistanı Google Asistan'ın kullanım alanı gün geçtikçe genişlerken, bu durumun fazlasıyla farkında olan Google ise reklam gösterimine resmen başlıyor.

Google Asistan'da reklam dönemi!

Geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteğine de kavuşan Google Asistan, reklamların devreye girmesiyle birlikte artık sorduğunuz bir soruya yanıt verirken araya reklam da alacak. Örneğin kendinize bir semtte uygun otel ararken, rezervasyon yapmanız için otel önerileriyle karşılaşabilirsiniz.

Google için kazançlı bir uygulama gibi görünse de reklamdan uzak durmaya çalışan son kullanıcı için durum biraz sıkıcı olacak gibi görünüyor. Google, halihazırda birkaç aydır yeni reklam sistemini test etmeyi sürdürüyor ve ne zaman reklamların gösterimine başlanacağı henüz belli değil.

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu da Google Asistan'da reklamın kapatılma opsiyonun kendilerine sunulup sunulmayacağı. Buna ek olarak ABD'li teknoljoji ve internet devi Google, bir süredir Google Asistan'ın sorgu sonuçları ile ilgili ara yüzünü iyileştirmek için çalışmalar yapıyordu. 

Google, yapacağı güncelleme ile Google Asistan uygulamasına yeni özellikler getireceğini duyurdu. Google Asistan artık daha şık olacak.  Kullanıcılara daha fazla göze hitap eden sonuçlar sunmayı amaçlayan şirket, daha iyi görsel yanıtlar ve tek bakışta eksiksiz bilginin yer alacağı yeni bir güncelleme getirecek.

Böylelikle gelecek olan güncelleme ile kartlar özelliği daha da ön planda yer almış olacak.

Yorumlar
Ömer
Sildim gitti
Cevapla
yakup
google asistan kappattım ben kullanmıyom gereksiz buluyorum batardan yiyor üstelik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.