İnternet

Google'dan Bitcoin yasağı

Google, Bitcoin gibi tüm kripto para birimlerini engellemek için kolları sıvadı. Peki, bu kapsamda hangi kripto paralar Google'dan engellenecek?

Google Bitcoin'i yasaklamaya hazırlanıyor

Devletlerin hala yasal para birimi olarak kabul etmediği kripto paralar, hiç bir tüzüğe uymadığı için yasaklanmaya devam ediyor. Denetlenmesi mümkün olmayan ve illegal işler için kullanılmaya çok müsait olan kripto paralar, şimdi de Facebook'un ardından Google'dan da engellenmeye başladı.

Google cephesinden gelen bilgilere göre; kripto para ve kripto para finansal getirisi olan ürünlerin reklamları Google ADS'ten engellenecek. Kripto paranın yasal olmamasından dolayı yapıldığı düşünülen bu hamlenin çok yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook'tan sonra kripto paraların Google tarafında da engellenmesi, büyük bir darbe olarak gösteriliyor.

Bu tip girişimlerin finansal yatırım olarak bilinçsiz kesim tarafından kullanılması, buyük kayıplara neden olabilir. Kripto paranın bir finansal yatırım olmadığını, kripto para üzerine yatırım konusunda tavsiyede bulunan ancak hiç bir finansal diplaması bulunmayan kişileri dikkate almamanızı öneriyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.