İnternet

Google Chrome 12'nci sürüme yükseldi

Google' ın tarayıcısı Chrome, en iyi olma yolunda hızla ilerliyor


Google' ın tarayıcısı Chrome, en iyi olma yolunda hızla ilerliyor. Yeni Chrome ile bir çok yenilik, performans ve iyileştirmeler ile birlikte geliyor. Bugün indirilmeye sunulan Google Chrome 12' nin en önemli özelliği donanım hızlandırma destekli 3D CSS sistemi.

3D CSS

3D CSS sistemi daha zengin bir web deneyimi sunmayı amaçlıyor. Sizde 3D CSS' in neler yapabildiğini görmek istiyorsanız Google' ın hazırladığı özel sayfayı ziyaret edebilirsiniz. http://www.chromeexperiments.com/shaunthesheep

Google' ın 3D CSS sistemi çok başarılı olsada, Tarayıcı uyumsuzları nedeni ile ne kadar ileriye gidebilir tartışılır. Google' ın hazırladığı sayfaya firefox 4 ile girdiğimizde ne yazık ki sayfa görüntülenmedi. Bu da web yazılımı ile uğraşanları bir hayli düşündürecektir.

Bize göre böyle bir sistem yapmadan önce, web dünyasının gelişmesi için Google, Mozilla, Apple ve Microsoft en azından bu konuda bir araya gelerek standart bir yapı oluşturmaları herkesin yararına olacaktır.

Daha Güvenli

Chrome 12' nin yeni özellikleri arasında daha güvenli bir sörf imkanıda sunuluyor. İndirmek istediğiniz dosya şüpheli ise dikkatinizi daha çok çekebilecek şekilde uyarılıyorsunuz. Buda spyware gibi zararlı yazılımların bilgisayarınıza girmesini güçleştiriyor.

Yeni Google Chrome 12 ile birlikte Google Gears desteği de kaldırılmış durumda.

Eğer Google Chrome' u zaten kullanıyorsanız kendini otomatik güncelleyecektir. İndirmek isteyenler ise http://www.google.com/chrome/index.html bağlantısını tıklayarak Google Chrome' un sayfasından indirme işlemini yapabilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.