İnternet

Google Chrome artık bir numaralı tarayıcı!

Google Chome artık dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu.

Google Chrome artık bir numaralı tarayıcı!

Chrome çıktığı günden beri pazar payını her geçen ay biraz daha yükseltti. Google Chrome, tarayıcı pazarında hızlı ve emin adımlarla yürüttüğü savaşını birincilikle nihayetlendirdi. Google Chrome, uzun zamandan beridir Türkiye'de en çok kullanılan internet tarayıcısı osada küresel bazda değerlendirildiği zaman şimdiye kadar Internet Explorer'ın az da olsa gerisindeydi.

1337616861_chromebirinci.jpg

Chrome, Explorer'ı sadece hafta sonları geçebiliyordu. Hafta içi ise gerisinde kalıyordu. Buda kişisel bilgisayarlarda Chrome'un tercih edildiğini iş hayatında ise Explorer'ın daha çok kullanıldığını gösteriyordu. Çünkü bilindiği üzere kamu olsun özel sektör olsun iş hayatında halen pek çok kurumun BT departmanı tercihlerini IE'den yana kullanıyorlar.

Şimdi ise Statcounter verilerine göre, geride bıraktığımız hafta itibarı ile Google Chome artık dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu.

Google Chrome, Internet Explorer'ı tamamen geçti ve artık dünyanın bir numaralı web tarayıcısı ünvanını aldı.

Araştırmada 14-20 Mayıs arasında bütün bir hafta değerlendirildi ve IE'nin önünde yer almayı başaran Chrome'un gerçek anlamda ilk birinciliği bu oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.