İnternet

Twitter'a Pakistan yasağı!

Twitter'a Pakistan'da İslama hakaret nedeniyle erişim engellendi.


Twitter'a Pakistan'da yasak geldi. Pakistan, dine hakaret eden içeriklerin yayınlandığı gerekçesiyle popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı yasakladı. Bu tür yasaklar daha önce de başka ülkelerde kimi siyasi kimi dini sebepler yüzünden dünyanın en popüler internet sitelerine erişimin engellenmişti. Bazı ülkelerde internetin tamamen kapatıldığı bile oldu. Daha önce de bu tür yasaklara imza atan Pakistan, bu yasaklara bir yenisini daha ekledi ve Twitter'a erişimi engelledi.

1337543559_i1cc5e1817471d282b32efac8ed487116twitter-ban-pakistan-blasphemy-1.n.jpg

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Muhammed Yasin yaptığı açıklamada, Twitter'da bulunan İslamiyet'e hakaret eden içerik yüzünden bu karara imza attıklarını söyledi. Enformasyon Bakanlığı yetkilileri de Twitter yasağının kaldırılması için girişimlerin başlandığını duyurdu.

Daha öncede aynı gerekçeyle Facebook ve Twitter'a erişim Pakistan'da 2010 yılında yasak gelmişti. Ancak daha sonra bu yasak kaldırılmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.