İnternet

Google Chrome'a yeni özellik geliyor! Artık daha kolay olacak

Google, Chrome sekmelerini kolayca kapatmanın yeni bir yolunu sunmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar...

Google Chrome'a yeni özellik geliyor! Artık daha kolay olacak

Google Chrome kullanıcısı, ihtiyaç duymadıkları sekmelerden nasıl kurtulacaklarını bilir. Sekmenin yanındaki "X" işaretine tıkladığınızda Chrome o sekmeyi hemen kapatacaktır. Klavye kısayollarını biliyorsanız, mevcut sekmeyi kapatmak için CTRL+W tuşlarına da basabilirsiniz. Kullanmadığınız sekmeleri kapatmak akıllıca bir hareket, zira Chrome çalışırken bir ton kaynak tüketiyor. Ne kadar çok sekme açarsanız bilgisayarınızın performansı o kadar düşüyor.

Google bu sorunu çözmek için iki yeni özellik geliştirdi ve Enerji Tasarrufu ve Bellek Tasarrufu daha yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor. Chrome'da sekmeleri kapatmak, kaynakları boşaltmak için şu anda yapabileceğiniz bir şey. Google'ın yeni "hilesi" bu sekmeleri daha da hızlı kapatmanızı sağlıyor.

İşletim sisteminden bağımsız olarak, Google Chrome'u bir bilgisayarda kullanmak için klavye ve fare gerekiyor. Her ne kadar Windows laptoplarda dokunmatik ekranlar olsa da, yine de klavye ve fare ana kullanım aracı olarak duruyor. Chrome sekmelerini kapatmak için ille klavye veya fare gerekecek. Ancak Android Police tarafından öne sürülen bir iddiaya göre, Chromium sekmeleri kapatmak için yeni bir fare kestirmesi getiriyor.

Yeni özellikle birlikte bir Chrome sekmesinin üzerine çift tıklayarak o sekmeyi kapatmak mümkün olacak. Bu özelliğin ne zaman hizmete sunulacağı henüz bilinmiyor. Çıktığında, kullanıcıları çok memnun edeceği aşikar.

Yorumlar
Nedim
Chrome tarayıcı pc de ilk kullandığımda çok iyidi. Sonra chrome da yüksek karşıtı renk olarak. Siyah beyaz oldu kaldırdım tekrar kurdum yine aynı idi. Mail atmıştım ingilizce ve türkçe olarak 1 hafta beklediğim halde geri dönüş yapmadılar sonra opera kullanmaya başladım. Tarayıcıda sıkıntı okduğunda adamlara yazıyom 1 gün sonra güncelleme ile düzeltiyorlar hll olsun çok güzel ilgileniyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.