İnternet

Google Chrome'un 310 milyon aktif kullanıcısı var!

Google I/O 2012 etkinliğinde açıklanan 310 milyon sayısı ile bu barajı açtığı söylendi.


Google Chrome'un,  iOS ve Android için stabil sürümü çıkmıştı sizlere bunun vermiştik. Şimdi, Chrome 310 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaştı. Google'ın popüler tarayıcısı 2008 yılından bu yana hızlı bir şekilde yükseliyordu. Google Chrome, Google I/0 2011'de 160 milyon aktif kullanıcıya sahipken geçtiğimiz günlerde başlayan Google I/O 2012 etkinliğinde açıklanan 310 milyon sayısı ile bu barajı açtığı söylendi.

Chrome, bir senede sayısını ikiye katladı ve Microsoft'un Internet Explorer'ı ile Mart ayından beri kullanım oranı bakımından liderlik mücadelesi içerisinde. Hatta yeni açıklanan rakamlara göre lider durumda. İstatiklere göre Chrome'da her gün 60 milyar sözcük yazılıyor ayrıca, 1TB verinin indirildiği Chrome, bu hız sayesinde 13 yıllık zaman kaybını engellediği söyleniyor.

1340995250_google-chrome.jpgGoogle, geçtiğimiz gün duyurduğu Nexus 7 tablet ve Galaxy Nexus'da da Chrome tarayıcısını varsayılan olarak kullanacak. Jelly Bean kullanılan bütün cihazlarda da varsayılan olarak Google Chrome'un kullanılması bekleniyor. Google Chrome, iOS tabanlı cihazlar için de artık kullanılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.