İnternet

Google görsel arama sorununu bu eklenti ile çözün!

Google'ın kaldırdığı orijinal resmi göster seçeneğini View Image eklentisi ile tekrar kullanabilirsiniz. İşte eklentinin indirme linki.


Google ile stok fotoğraf temin eden Getty Images arasında 2016 yılında bir anlaşmazlık yaşanmış ve bu olay mahkeme salonlarına taşınmıştı. Bu dava Google'ın geçtiğimiz gün orijinal resmi göster seçeneğini devre dışı bırakması ile çözüme kavuşmuştu.

Orijinal resmi göster seçeneğinin kapatılmasından dolayı, kullanıcılar Google'da aradığı görselin orijinal boyutunu görüntülemek için ilgili web sitesini ziyaret etmek zorunda kalıyordu. 

Web sitelerindeki trafiği arttırmak adına yapılan bu değişiklik, bir çok kişiyi rahatsız etmişti. Ancak bugün Joshua B isimli geliştirici View Image eklentisini Chrome Web Mağaza'da yayınladı.

View Image eklentisi sayesinde Google'da aradığınız görselin orijinal boyutunu "View Image" seçeneğine tıklayarak eskisi gibi görüntüleyebiliyorsunuz.

Sadece Chrome tarayıcısında çalışan eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.