İnternet

Google görsel aramalar yenileniyor!

Google, arama bölümünden sonra şimdi de görsel aramalar bölümünü yenileniyor. Peki, yeni Google görsel aramalar bizlere neler sunacak?

Google görsel aramalar yenileniyor!

Google, geçtiğimiz günlerde Instant Search özelliğini devre dışı bırakacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şimdi de görsel aramaların yenileceği açıklandı. Peki, Google'ın yeni görsel arama bölümünde ne gibi yenilikler olacak?

Google'ın görsel arama bölümünde arama yaptığınızda, görsellerin kategorileri de ortaya çıkacak. Yeni görsel arama bölümünde; görsellerin alt kısmında çeşitli etiketler yer alacak.

Örneğin; Cupcakes araması yaptığınızda görsele tıklayarak, bu görselin yüklenmiş olduğu sitede Cupcakes tarifinin olup olmadığı görünebilecek. Eğer tarif sitede yer alıyorsa, görsellerin sol alt kısmında çatal bıçak simgesi yer alacak.

Ayrıca, görsellerin yanında video simgesi de yer alacak. Bunlar görselin bir videodan alındığını belli edecek. Görselin sol altınca alışveriş sepeti görürseniz; görseldeki ürünü o siteden satın alabileceğiniz anlamına geliyor.

Google'ın henüz bu yeniliği kademeli olarak sunduğunu, ülkemiz kullanıcılarının henüz faydalanamadığını belirtelim.

1501656347_google.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.