İnternet

Google, günün Doodle'nı 19 Mayıs için tasarladı!

Google, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir logo tasarlayarak milyonlarca kullanıcı için sundu!

Google, günün Doodle'nı 19 Mayıs için tasarladı!

Google, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için anasayfasında özel bir logo yani Doodle yayınladı. www.google.com.tr ana sayfasında yayınlanan özel Doodle ile birlikte milyonlarca internet kullanıcısı Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı adlı yazının arama sonuçlarına ulaştı.

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin[1] millî bayramıdır.[2]. 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bu gün Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

1337385749_youth12-hp.jpg

Tarihçe

20 Haziran 1938 tarihli kanunla "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanan bu ulusal bayramın adı 12 Eylül Darbesinden sonra Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı adını almış , 1995 tarihindeki kararname ile ilk "ve" bağlacı kaldırılarak , "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" olarak değiştirilmiştir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.