İnternet
Google Haritalar'da Ali arayın!

Google Haritalar'a Ali bulmaca oyunu geldi

Google Haritalar'a kısa süreliğine eklenen Ali bulmaca, hem bilgilendirici hem eğlendirici bir oyun.


Zaman zaman oyunlarla kullanıcılarını eğlendirmeyi amaçlayan Google, şimdi de Haritalar hizmetinde sunduğu Ali bulmaca oyunu ile gündemde. 1 Nisan için hazırlanan oyun önümüzdeki birkaç gün boyunca oynanabilecek. 

Firmanın Haritalar hizmetini açtığınızda solda el sallayan bir figür olarak karşımıza çıkan Ali bulmaca, bu karakterin üzerine tıkladığımızda aktif oluyor. Hem uygulama hem masaüstü sürümlerinde oynanabilen oyunda birçok karakterin yer aldığı bir çizim üzerinde Ali'yi bulmaya çalışıyoruz.

Google Haritalar'a Ali bulmaca oyunu geldi - Resim : 1

Bu çizimler harita üzerinde dünyanın çeşitli yerlerine serpiştirilmiş durumda. Çizimlerde yüzlerce farklı insan karakteri bulunuyor ve bunların arasından Ali ile arkadaşlarını bulmamız isteniyor. Oyunu Ali ya da arkadaşı olduğunu düşündüğümüz kişinin resmine tıklayarak oynuyoruz. Eğer doğru ismi bulduysak bize bilgi veriliyor. Değilse aramaya devam ediyoruz.

Oyunu oynarken aynı zamanda bu yerler hakkında bilgi de veriliyor. Oyunda sadece Ali'yi değil arkadaşlarını da bulabiliyoruz. Ancak istersek sadece Ali'yi bularak bir sonraki haritaya geçmek de mümkün. Ali'nin arkadaşları arasında Ayşe, Ahmet, Çomar ve Ak Sakallı Büyücü yer alıyor. Onları da harita içindeki resimde bulduğunuzda sürpriz hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Aslında Waldo

Türkiye için yerelleştirilerek Ali ismi verilen karakter Google'ın şirin çizimlerinden biri olan Waldo. Türkiye için Ali ismi verilen karakteri dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarda arıyoruz.

Oyunu oynamak için Google Haritalar uygulamasının Android ya da iOS sürümünü kullanabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda sol tarafta Ali karakterini göreceksiniz. Ali bulmaca oyunu aynı zamanda Google Haritalar'ın masaüstü sürümünde de oynanabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.