İnternet

Google, internet sitenizi hızlandırıyor

Google yeni servisi Page Speed ile web sitelerinizi büyü oranda hızlandırıyor.


Page Speed servisi yeni bir servis değil. Page Speed aslında Google Webmaster Tools' dan dağıtılan, Firefox - Firebug eklentisi. Bu eklentiyi yüklediğiniz de Firefox' unuz da firebug var ise ona bir özellik ekliyor ve sitenizin daha hızlı çalışabilmesi için size öneride bulunuyor.

Google bu servisini bir eklenti olmaktan çıkarıp daha da genişletiyor. Bu genişletilmiş servis şuan için sadece belirli webmasterlara veriliyor.

Peki Google siteleri nasıl hızlandırıyor?

Google Page Speed hizmetinden yararlanmak için web sitenizin DNS ayarlarını Google' a yönlendiriyor sunuz ve sonrasında Google sunucularınızdan içeriği alıyor, sayfaları en iyi performans pratikleriyle yeniden kodluyor ve daha sonra bunu kendi sunucuları aracılığıyla dağıtıyor.

Bu işlem sayesinde %25 ile %60 oranında hız artışı sağlanıyor. Google kullanıcı ile web siteniz arasında tampon görevi görüyor. Google yetkilileri bu hizmetin sadece sitelerin hızını arttırmak için geliştirdiklerini herhangi bir reklam için veri toplanmadığını da bildirdi.

Google arama motoru için web sitenin hızı çok önemlidir. Eğer sizde kayıt olup bu servisi denemek isterseniz tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.