İnternet

Google Maps Türkçe oldu!

Google, 14 yıl sonra harita uygulaması olan Google Maps'e Türkçe dil seçeneğini ekledi. Google Maps'i artık Türkçe kullanabileceksiniz.

Google Maps'e Türkçe dil seçeneği eklendi

Google, 2004 yılında hizmete sunduğu Google Maps servisini yeni özellikler ile güncelleyerek, piyasanın en iyi harita uygulamasını unvanını eline geçirmişti. Konum doğruluğu ve sunduğu ek hizmetler ile ön plana çıkan Google Maps, son aldığı güncelleme ile 39  farklı dili desteklemeye başladı.

Güncelleme ile aralarında Türkçe, Güney Afrika Hollanda lehçesi, Danca, Filipin dili, İbranice, İzlandaca, Moğolca, Sırpça, Slovakça, Savahili ve Vietnam dilinin bulunduğu dil seçenekleri uygulamaya ekleniyor.

Google'ın açıklamasına göre şu anda yeryüzünde 6909 adet dil bulunuyor ve Türkçe, Avrupa’da yüzde 9 oranında kişi tarafından konuşuluyor. Yaklaşık 14 yıl boyunca sadece İngilizce dilini destekleyen Google Maps'i, iOS, Android, Windows ve macOS cihazlarınızda Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Google Maps Türkçe oldu! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.