İnternet

Google müzik servisi Sgonza'nın peşinde

Gün geçmiyor ki bir teknoloji devi kendinden daha küçük bir şirketi satın almasın!

Google müzik servisi Sgonza'nın peşinde

Büyük firmaların işe yarayacak firmaları satın almaları artık normal bir durum haline gelse de bazı satın alamalar gerçekten çok ilginç olabiliyor. Apple'ın geçtiğimiz 18 ay içinde satın aldığı 27 şirketten sadece 6'sının haberi global anlamda ses getirmişti. 

Müzik servisleri son dönemde oldukçapopülerbir hale geldi. Düşen "mobil sınırsız internet" fiyatlarından sonra artık illegal olarak mp3 indirmek yerine insanların playlist oluşturabilecekleri müzik servislerini tercih etmeye başladıklarını görmekteyiz. Bunun gibi bir çok servis bulunmakta ve bu servisler sizin dinlediğiniz müzikleri akıllarında tutarak sizlere hoşunuza gidebilecek albümleri de sunmaktadır. 

Bu servislerden biri olan Sgonza'nın Google'ın ilgisini çektiği dedikodusu ortalardadolaşmaya başladı. Bu tarz satın alma dedikodularının sürekli doğru çıkması ise ayrı bir durumdur. Google'ın bu servisi tercih etmesi ise büyük bir şaşkınlık yarattı. 77 milyon kullanıcısı bulunan Pandora yerine hatta 10 milyon kullanıcısı bulunan Spotify yerine 5,5 milyon kullanıcısı bulunan Sgonza'nın tercih edilmesi her ne kadar ilginç bulunsa da Pandora ve Spotify'nin milyar dolarlar ile ölçülen değerinin yanında Sgonza'nın 15 milyon değerinde ki fiyatı bütün taşların yerine oturmasını sağlıyor. Milyar dolarlık servislerin yanında tabiri caizse çekirdek parasına alınacak olan bu servisin Google Play Music servisine yepyeni bir soluk getireceğini söyleyebiliriz. 

1402167221_songza.jpg

Bu tarz satınalmalar için sizin düşünceniz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.