İnternet

Google Plus'da kullanıcı adları kısalıyor!

Çok yakında kullanıcı adlarınız boyle olacka!


Google'ın uzun süredir aktif olarak kullanılan sosyal ağı Google+ için yenilikler gelmeye devam ediyor. Dev firmanın son zamanlarda Google+ için bir yenilik yapacağı biliniyor, bunun ne olduğu bilinmiyordu.

Geçtiğimiz saatlerde konu ile alakalı olarak ilk ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı bile. Konuyla alakalı olarak ilk profiller kullanılmaya başlandı bile. Yani Google+ profilinizi Google.com/+adiniz ile arkadaşlarınızın ziyaretine sunabileceksiniz.

1344943989_665x300-copy-kopya.jpg
Google'ın yetkili isimlerinden Saurabh Sharma bu konu hakkında yaptığı açıklamada şuanlık bu profillerin sadece ünlü marka ve profillerde aktif olacağını belirtti. Bu kullanım deneyimine sahip olan ilk kullanıcılara baktığımızda https://plus.google.com/+hughjackman, https://plus.google.com/+toyota/ gibi bir ünlü kişiyi ve dünyaca ünlü bir markayı görüyoruz. Google'ın bu zamana kadar izlediği profil bağlantıların kısalığa önem vermemiş, uzun uzun bağlantılarla sağlamıştı.

1344944058_987.jpg
Facebook ile rekabetini sürdürmeye ısrarlı bir şekilde devam eden Google, son hamlelerine bir yenisini daha ekleyerek sektörün vazgeçilmezleri arasında yer edinmeye devam ediyor.

Yorumlar
Misafir
aaaaaaaaaaaaaa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.