İnternet

Twitter ayaklar altında! (video)

İşte Tweet atan ayakkabı!


Teknoloji geliştikçe ve büyüdükçe hayatımızın her alanında yer etmeye devam ediyor. Artık öyle bir hal aldı ki hemen her yerde teknolojinin getirdiği kolaylıklar ile karşılaşıyoruz. Bu durum kolaylık açısından iyi görünse de aslında insanların tembelleşmesine de neden oluyor. Çünkü teknolojinin getirdiği kolaylıklar ile çoğu alanda beden gücü daha az kullanılıyor ve buda insan sağlığı açısından kötü etki yapıyor.

Hayatımızın her alanına giren teknoloji son olarak ta ayaklara geldi. Bunun son bir örneği de, atletlerin sosyal medya ile olan gönül bağı neticesinde ortaya çıkan Adidas ayakkabı oldu.

1344868914_adidas-builds-twitter-training-shoe-0.jpg

Nash Money adlı tasarımcı tarafından üretilen Adidas ayakkabının modifiye edilerek ortaya çıkarılan tasarım, ayakkabının üzerine ufak LED ekranları yerleştirmesi ile ortaya çıkmış ve Twitter API sayesinde bu ekranda tweet'ler görüntülenebiliyor.

Adidas, şimdilik bu modeli seri üretime geçirmedi ancak bu tarz modifiye edilmiş ayakkabılarla yarışmalar düzenleyerek, müşterilerine verdiği değeri açıkça gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.