İnternet

Google reklamlarında yüzünüzü görebilirsiniz

Facebook ve Google'dan hain reklam uygulaması


Eğer hiç kendi resminizi ya da arkadaşlarınızı Facebook reklamlarında gördüyseniz, Google’ın yeni servisi hakkındaki haberler hoşunuza gitmeyebilir. TOS’unu güncelleyen firma bir ay sonrasından itibaren kullanıcıların resim ve isimlerine ulaşım izni verecek.

Google’daki isim ya da resimlerinizi silmek için bir ayınız var yani 11 Kasım’dan itibaren Google’ın yeni servisiyle tanışmış olacaksınız.

1381522817_basliksiz-1.jpg

Yeni reklamcılık politikasında kullanıcıların sadece tanıdıkları insanlara, arkadaşlarına ve tanıdık yüzlere güvenmesinden dolayı reklamlarda da kullanıcılarının resimlerini kullanacağını belirtti. Böylece gördüğünüz reklamlarda tanıdığınız insanlar olduğunda bilinç altınızda o reklamın güvenilir olduğunu düşündüren etkenler olmuş olacak.

Aslında yöntem haince ancak zekice. Facebook’un da aynı politikayı uygulamak istemesi üzerine Google ile işbirliği yapacağı düşünülüyor. Ayrıca reklamlardaki kullanıcıların 18 yaş üzerinden seçilecekleri belirtiliyor.

Google’ın bu politikayı sunmak istemesi ilk değil, 2011 yılında da aynı olay gündeme gelmiş ancak fazla yayılamamıştı. Facebook arkadaşları projesiyle yeniden gündeme gelen uygulamanın bu kez Facebook’taki arkadaşlarınız ve fotoğraflarınız gibi avantajları olacak ve bu kez firma uygulamadan ümitli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.