İnternet

Google süper hızlı ağını yayınlamaya hazırlanıyor!

Google 1Gbps ağının Kansas'ta başlatıyor!


Firma blogundan edinilen bilgilere göre Google Kansas şehrinde önümüzdeki hafta süper hızlı geniş bant ağ sistemini başlatacak. 26 Temmuz'da duyurunun ayrıntıları için google.com/fiber web sitesini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

26 Temmuz'da özel bir sayfayla duyurusu yapacağı ağ 1Gbps hıza sahip olacak. GigaOm isimli blog önümüzdeki Perşembe günü Kansas'ta davetiyeleri dağıtmaya başlayacak. GigaOm'a göre davetiyede "İnternetin bir sonraki adımı Google Fiber'in özel duyurusu için davetlisiniz." ifadeleri yer alacak.

1342867700_googlefiber270x169.jpeg

Google bu projesini ilk olarak Şubat 2010'da açıklamıştı ve şimdi gerçek oluyor.  Google Fiber'in arkasındaki fikir çok yüksek hızlarda ağ sistemi sağlayarak modellerine ihtiyaçları olan hızlı bağlantıyı sağlamak olacak. Gelecekte bir çok yere dağıtımı yapılacak bu sistemin ilk durağı da Kansas.

Bu sistemin bugünkü en hızlı ağ sistemlerini 100'e katlayacak bir yapıya sahip olacağını belirtmeliyiz. Böyle bir sistemin Google'dan gelmesi kullanıcıların faydasına olacak çünkü eğer bu uygulama daha küçük çapta yapılsaydı ortaya ulaşılması zor fiyat rakamları ortaya çıkacaktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.