İnternet

Google telefondan artık böyle görünüyor!

Google masaüstü versiyonuna gelen güncellemeden sonra bu kez aynı yeniliği mobil arayüzünde sunmaya başladı. İşte detaylar!


Google masaüstü versiyonuna gelen güncellemeden sonra bu kez aynı yeniliği mobil arayüzünde sunmaya başladı. Materyal tasarım ufak değişiklerle gelişmeye devam ederken, bakın Google'a giren artık mobilde arama motoru devini nasıl görecek?

Google, daha keskin kenarlı arama çubuğunu geride bırakarak köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen yapısına geçiş yapıyor. Mobil web sayfasında, Material teması, 'google.com' ana sayfasında şu an etkin durumda. Şu an için masaüstü web sayfasında ise henüz aktif değil.

Bu oval köşeli yeni arama barı, daha önce dikdörtgen kutu şeklindeki barın yerini alıyor. Masaüstü web sayfasının aksine arama barı, kullanıcılar aşağı doğru ilerledikçe en tepede kalmıyor.

Google telefondan artık böyle görünüyor!

Kullanıcıların işini kolaylaştıran bir özellik olmuş, böylece sayfada en alta gidildiğinde tekrar yukarı çıkmaya gerek kalmayacak. Ek olarak Apple'ın Siri adını verdiği akıllı asistanın bir benzeri olan Google Asistan, bugüne kadar Türkçe dil desteği sunmuyordu. 

Google resmi olarak duyurmasa da Asistan artık Türkçe olarak kullanılabiliyor. Servis ilk etapta sadece Android işletim sistemli cep telefonlarında kullanılabilecek.

Google Asistan, hava durumu öğrenmekten, rehberdekini birini aramaya, raslantısal sorular sormaktan nasılsın iyi misin demeye kadar birçok soruya yanıt veriyor. Türkçe ve sesli olarak sorulan soruları kendi sesi ile yanıtlayan Google Asistan ilk olarak sadece Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek.

Servisin önümüzdeki aydan itibaren iOS kullanıcıları tarafından da deneyimlenebileceği gelen haberler arasında yer alıyor. 300'den fazla özelliği bulunan Google Asistan'ın şimdilik 250 özelliği aktif olarak Türkçe kullanılabilecek.

Yorumlar
Yasemin
Telefon numaram legoo guzukmesin
Cevapla
Bilirkişi
Canları sıkılıyor işte. Bir keskin bir oval....
Cevapla
Uğur Yç
:DD
begenmedim olmamış
seslenince cevap veremiyor düzeltiilmesi lazım kullanışsızzz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.